yerkure-ve-dunya-hareketli-resim-0008   

         
DEŞİLMEZ TEKNİK          
         

 

 Geri Dönmek için tıklayınız

SEVİYE SENSÖRLERİ

Deponun üstüne monte edilen ultrasonik ses sensörü ile,deponun içindeki sıvının

yüksekliğini, 2mt - 25mt uzaklıktaki göstergeden izlemenizi sağlar.

Cihaz bir sensör ile Depo içindeki sıvının yüksekliğini ölçer. Ölçüm değerini uzaktaki bir göstergeden takip edersiniz. 2 farklı şekilde ölçüm yapılır 

1- Mesafe ölçüm, Sensör ile sıvı arasındaki mesafeyi gösterir.

2- Seviye ölçüm, doğrudan depodaki sıvının yüksekliğini verir

Depo ile gösterge arasında iletişim, 3 şekilde olur

A) Kablo ile 25 mt ye kadar çalışır.

B) Kablosuz iletişim.

C) Bluetooth iletişim.( doğrudan, cep telefonundan görülür)
 

DEPO içi MESAFE  ÖLÇÜM CİHAZI  (ultrasonik)

Depodaki sensör ile depodaki sıvının arasındaki mesafeyi ölçen cihazdır. Sensör ile ölçülecek sıvı arasında 120 cm var ise gösterge  120 yazar. Eğer deponun derinliği 150 cm ise Depoda 30 cm sıvı  olduğunu anlarsınız. Mesafe  2 cm yi gösterirse, Depo dolu demektir.

 

DEPO içi YÜKSEKLİK  ÖLÇÜM CİHAZI  (ultrasonik)

Depoda bulunan sıvının doğrudan seviyesini gösterir. Cihazın çalışması için öncelikle  deponun yüksekliğinin girilmesi gerekir. Depo yüksekliği 150 cm ise  150 cm yi cihaza girdikten sonra, Gösterge de 100 sayısı görülürse, depoda 100 cm sıvı olduğunu, yada  0 gösterirse, depoda 0 cm sıvı olduğunu, yani tamamen boş olduğunu anlarsınız.

 

Sıvı yükseklik ölçere, deponun yüksekliği nasıl girilir.

Yükseklik ölçerin çalışması için, depo yüksekliğinin giriş yapılması gerekir. Manuel veya otomatik giriş yapılır. 

Manuel girişte, depo yüksekliğini bilmeniz gerekir. 1 ci depo için  ileri butonuna 1 sn basılır, Ekranda seviye giriş çıkınca, ileri ve geri butonlarla depo yüksekliği girilir. Başlat  butonuna basarak kayıt bitirilir. Cihaz 2 sensörlü ise; 2 ci depo için  ileri butonuna 1 sn basılır, Ekranda seviye giriş çıkınca, ileri ve geri butonlarla depo yüksekliği girilir. Başlat  butonuna basarak kayıt bitirilir.

Otomatik giriş için, depo yüksekliğini bilmeniz gerekmez. Fakat giriş esnasında deponun tamamen boş olması gerekir. 1 ci depo için, ileri butonuna 10 sn süreyle basılır, Ekranda "Otomatik kayıt yazısı çıkınca depo yüksekliği otomatik olarak kaydedilir. Cihaz 2 sensörlü ise, 2 ci depo için, geri butonuna 10 sn süreyle basılır, Ekranda "Otomatik kayıt" yazısı çıkınca depo yüksekliği otomatik olarak kaydedilir. 

 

İNVERTÖR BEYNİ UPS

Elektrik kesintisinde invertörü otomatik olarak devreye alır. UPS gibi çalışmasıı sağlar. Elektrik kesintisini hissetmemenizi sağlar.

 

İNVERTÖR BEYNİ ŞARJLI UPS

Elektrik kesintisinde invertörü otomatik olarak devreye alır. UPS gibi çalışmasıı sağlar. Elektrik kesintisini hissetmemenizi sağlar. Elektrik varken Aküyü şarj eder.

DOZAJ POMPASI

Potansiyometre ile ayarladığınız miktar sıvıyı aktarmanızı sağlar. Seri dolum imkanı verir. Tortu ayarı yaparak tortusuz dolum yaparsınız.

 

 

 

 

DEŞİLMEZ TEKNİK